Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
30.05.2019

TÜRKİYE VII. ULUSLARARASI HAFIZLIK VE KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

​Türkiye VII. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Ezanı Güzel Okuma Yarışması ve TRT Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulunca düzenlenen Türkiye VII. Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması, Diyanet TV tarafından düzenlenen Ezanı Güzel Okuma Yarışması ile TRT tarafından düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması ödül töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Büyük Çamlıca Cami Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve TRT Genel Müdürü Eren birer konuşma yaptı.

​Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı​ ​Mustafa VARANK, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TRT Genel Müdürü İbrahim EREN, uluslararası düzeyde Kur'an yarışması düzenleyen ülkelerin yarışma sorumluları ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören, dereceye giren hafız ve okuyuculara verilen ödüllerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.